Walda GangKapela

KONEC SVĚTA V KRIMINÁLE JIŘICE

27.12.2012

 

Když mně Buřt asi před měsícem kontaktoval zda pojedu zpívat s kapelou do kriminálu Jiřice v pátek 21.12.2012 kdy končí Mayský kalendář - musím zodpovědně říci, že bych konec světa radši prožil na jiném místě např. v pivnici U Zlatého tygra ale v kriminále hm- bych řekl pravdu moc se mně nechtělo, ale co nenechám kumpána Buřta ve štychu a svou ůčast jsem mu potvrdil.

Ve středu dva dny před koncertem mně zavolal Šafrda, že jsou na zkoušce ať si zopakuju texty od Michala Tučnýho - Michalův song a Všichni už jsou v Mexiku mj. na ty to písně nedošlo - to je jasný - ale o tom později. Zkoušení v naší kapele jak víte je velice složité a ve skutečnosti se ani nezkouší neboť většinou se sejde půlka cirkusu,a nebylo tomu jinak ani tentokrát neboť já byl např. v té době v Ostravě ale stejně - co jsme umnělcí - a můžeme si to dovolit... vím dobře že tý zkoušce se ani tentokráte moc nedalo neboť Buřt měl u Tygra Vánoční besídku a to jsou vždy myšlenky někde jinde - a jazyk až na vestě... toliko na ůvod.                       

V pátek ve 12h jsem nakládal Waldu se slovy ,,tady máš Waldíku na správku Plzíňku a Maďarskou čabajku" však taky zářil radostí se slovy „že ho nikdy nezklamu" nasednul do auta aáá směr Jiřice - to víte ve čtvrtek večír byla jedna z mnoha Vánočních besídek- Walda zpíval, já se staral o  hosty- nebudu chodit kolem horký kaše „pjekně jsme se ten večír nažunkaly" - proto ty spravováky.                             

Po cestě nutná zastávka na výmněnu prázdných obalů a už se stálo před branou Jiřické věznice, fšude kamery, vysoký zdi, vostnatej drát no fujtajxl zkrátka kriminál. Waldu nemohlo nic moudřejšího napadnout než vylézt pod ty kamery s lahváčem v ruce a začít se protahovat, šel jsem tedy zazvonit - „vo ničem nevím - nechám prověřit ozvalo se z kecafonu"- „paráda říkám Waldovi jseme na správném místě" - poté se otevřelo okno a služba hlásila ...půjdete fšichni najednou, zákazy mobilů, zbraní kovovejch předmětů, drog, focení, alkoholu a „podnapilejm je vstup zakázán" - narazil při pohledu na to jak podezřelej umělec podobající se Waldovi chytře drží láhev Plzně. A to už přijel Buřtomobil, krátké pozdravení oznámení zákazů a mohlo se dovnitř v sestavě Walda, Šafrda, Buřt, Sekretář, Ali, Myšák a Marcus. Při pohledu na tu partu cvoků stojící před dveřma kriminálu - Vám mohu oznámit - že nedej Bůh - by bylo docela prima umřít v jejich společnosti muhehééé.       

Po nezbytných kontrolách nápadně se podobajících filcunkům na letišti jseme dorazily do místní tělocvičny, fšude čisto, kamery, spousta strážců prostě basa se fším fšudy. Když tám člověk přijde tak na něj padne ta nesvoboda ty kamery, zdi, dráty a i když je tam člověk na navštěvě tak to zpočátku padne na každýho. Jedinej kterej byl jako ryba ve vodě byl starej taky nevinej kriminálník náš trumf v rukávu - rapper Jakub M.Ali to nemusím ani psát že byl ve svým živlu, a dělalo mu tůze dobře že ho hodně poznávaly, a když počas koncertu jeden odsouzenej halekal na celou tělocvičnu „podívejte ten zpěvák nakraji to je rapper Ali kterej taky seděl" bylo vidět jeho potěšení. 

Po spořádaném příchodu našeho publika se mohlo začít, - hned v ůvodu mluvím za celou kapelu, - že před spontálnějším publikem nikdo z nás nehrál - neskutečný. Vládík okamžitě navázal kontakt, pecka střídala pecku - nebudu prozrazovat, neboť některý písničky - app. nejsou ani na CD Svařák hop hej co jsme hrály - budou hrány v příští letní sezoně víc neprozradím - zkrátka obě strany napojený, vše spontální jedním slovem oboustrannej zážitek. Když mnělo dojít na moje dvě písně Vládík to udělal jako vždy po svém, oznámil suše kapele že má volno neboť Milánek zazpívá solo Prodavače od Tučnýho - nu přátelé já myslel že ty klucí rozbourají tělocvičnu, řev, dupot, potlesk ostatně jako po celou dobu našeho vystoupení, ještě pár fláku Waldík a končilo se - závěrečnej Vládíkův Svařák publikum dorazil - to byl ten KONEC SVĚTA.

Po koncertu každej rozdal haldu podpisů, služba nás vyfotila, podiskutovalo se s vodsouzenýma, moc času nebylo já tam potkal kumpána Švéda kterej má ještě dva roky bylo to krátký o to intenzivnější, Ali jako ryba ve vodě tam pár typů potkal, člověk z venku to nestačí vstřebávat každej Ti chce něco sdělit, jeden za fšechny - přišel za mnou chlapík a povídá jsem tady 16let v letě jdu domů a hned udělám to že půjdu na Váš koncert ..

Co dodat závěrem děkujeme pořadatelům, že jsme mohly nahlédnout tam kam se běžnej smrtelník nepodívá, za perfektní organizaci, vodsouzenejm klukům pozdravy ať jím to utíká, a Vám fšem co čtete tyto řádky dávejte pozor na to ať se za tu zeď nedostanete věřte stojí to tam za hovno čus bus Váš Milanus Sekretarius

 

KONEC HLÁŠENÍ

zpětFACEBOOK

NEJBLIŽŠÍ KONCERTY

4.10.19 Pá - Lnáře
12.10.19 So - Milevsko
19.10.19 So - Práče u Znojma
25.10.19 Pá - Jindřichův Hradec
26.10.19 So - Kladno

total / online TOPlist © Walda Gang 2019